اتاق سرور
نوشته شده توسط : ساحل

در پاسخ به اتاق سرور چیست اتاق سرور اتاقی است که به منظور حفظ و نگهداری سرورها، روترها، سوییچ ها و سایر تجهیزات مرتبط ساخته می شود. این اتاق می تواند به صورت تنها یا بخشی از یک دیتا سنتر باشد و در شکل های متنوع ایجاد شود. درباره اتاق سرور میتوان گفت اتاقی است که شرایط محیطی و عملکردی را برای سرورها و تجهیزات مرتبط فراهم می سازد.
اتاقی که سرورکامل در انجا نگهداری می شود به عنوان قلب برای مطالعه بیشتر در زمینه اتاق سرور اینجا را کلیک کنید شبکه سازمان تلقی می شود به همین دلیل تامین امنیت و مقاوم سازی آن مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.هر چقدر که یک سازمان در این مورد بودجه اختصاص دهد بعدها می تواد به همان مقدار میتواند سرورکامل رااز آسیب های میلیونی در امان نگه دارد.برای امن سازی اتاق سرور برقراری سه اصل CONFIDENTIALITY، AVAILIBILITY و INTEGRITY بسیار زیاد حائز اهمیت بوده به صورتی که کاربر شما بتواند با کمال آرامش و بدون هیچگونه دغدغه امنیتی، در هر جا و زمان به اطلاعات با حفظ محرمانگی و در چارچوب policy های تعریف شده دسترسی داشته باشد. ابتدا باید بدانید اتاق سرور کامل شما دارای چه قابلیتی هست.
۱٫ مشخصات محل اتاق سرور
معمولا اتاق سرور کامل در پایین ترین طبقه درنظر گرفته می شود اما اگر اتاق سرورکامل از ابتدا در طبقات دیگر موجود باشد و امکان جابجایی وجود نداشته باشد، می توان با مقاوم سازی اتاق سرورکامل را در برابر عوامل طبیعی از قبیل زلزله و… ایجاد کردکه این مستلزم هزینه است.از جمله کارهایی که می توان برای اتاق سرورکامل انجام داد، عبارت است از:
– پوشاندن سطوح با یک لایه سیمانی
– لایه ای از ماده ضد آتش fireplace Tard روی لایه سیمانی کشیده می شود
– ایجاد کف و سقف کاذب جهت عبور لوله های اطفای حریق ، برق و شبکه .
– عایق بودن دیوارها، سقف و درها
– عدم داشتن بدون هیچ پنجره ای در اتاق به دلایل امنیتی
– ارتفا